Yükleniyor... Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır !

İnşaat Dış Cephe İzolasyonu

Çok katlı binalarda Poliüretan Sprey ile ısı yalıtımı üç aşamada gerçekleştirilir. Ek yersiz, yekpare kaplama ile kaba sıva yapılmadan doğrudan duvar elemanları (gaz beton, tuğla, pres tuğla, bims vs.) üzerine uygulama yapılabilmektedir.
Poliüretan Sprey ile ısı yalıtımı yapmanın diğer alternatif mantolama sistemlerine göre avantajları vardır. Bunlar; doğrudan cephe malzemesi üzerine yüksek aderansla yapışması, ek yersiz olması ve ısı köprülerinin tamamını ortadan kaldırmasıdır. Binaya zarar vermeden uygulanan Poliüretan Sprey aynı zamanda binaya mukavemet getirir. İç ve dış yapı elemanlarında çatlak oluşmasına izin vermez. Deprem güvenliği sağlar, üzerine kaplandığı malzemenin parçalanmasına mani olur. Yıkılmaya karşı da ciddi bir mukavemet gösterir. Binaya ek yük bindirmez.
Blok kaplama şeklinde uygulanan Poliüretan Sprey, diğer izolasyon malzemelerinin uygulama hızına oranlanamayacak kadar pratiktir. 1000 m²/gün uygulama hızı ile bina sahibine maliyet yükü getirmeden maliyet/işçilik fiyatını düşürür. Hem üreticiye hem de çevreye dost bir izolasyondur. Poliüretan Sprey üzerine, uygulama yapıldığı anda sıva filesi gerilerek ince sıva atılabilir. Poliüretan Sprey üzerine uygulanan ince sıvadan sonra binanın dış cephesi istenilen renge göre boyanarak, dış ceple ısı izolasyon uygulaması tamamlanmış olur. Poliüretan Sprey İzolasyonu’nun ömrü literatüre göre100 yıldır.. Seçilen boya kalitesine (silikon/akrilik) bağlı olarak izolasyonun ömrünü daha fazla uzatmak mümkündür.

Uygulama Alanları